Wyjazd do Warszawy

W dniach 14-16.04.2023 r. wychowankowie naszego Ośrodka wrazz opiekunkami wybrali się na trzydniową wycieczkę pociągiem do stolicy. Grupa liczyła 13 osób: 10 chłopców i trzy wychowawczynie. Przed północą, bo o godzinie 23:15 wyruszyliśmy z Ośrodka na dworzec PKP w Kostrzynie nad Odrą by pociągiem IC udać się w kilkugodzinną podróż do Warszawy.

Zgodnie z naszym planem zwiedzanie rozpoczęliśmy od pobytu w Centrum Nauki Kopernik ( wystawy stałe, Teatr Wysokich Napięć, Teatr Robotyczny, miniwarsztaty i pokazy na wystawie, zajęcia w laboratoriach). Centrum Nauki Kopernik to miejsce, do którego warto wracać na każdym etapie nauki. W Planetarium - Kosmos jeszcze nigdy nie był tak bliski! . W niezwykłym planetarium, które wyposażone jest w ekran sferyczny o średnicy aż 16 m, można wyruszyć na podbój kosmosu, ale także zobaczyć wnętrze wulkanu czy oceaniczne głębie. Po pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hostelu.

Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu PGE Narodowy szlakiem „Poczuj się jak VIP”. To trasa, która umożliwia poznanie najbardziej prestiżowych wnętrz areny i zobaczenie miejsc, z których podczas najważniejszych wydarzeń korzystają gwiazdy sportu, muzyki i biznesu. W trakcie tej trwającej 90-minut wycieczki mogliśmy odwiedzić m.in. ekskluzywne loże VIP, Biznes Klub, kaplicę wielowyznaniową oraz bliskie sercu każdego kibica przestrzenie strefy zawodniczej, szatni reprezentacji Polski i Strefę Pucharową, w której sercu umieszczono replikę Pucharu Polski. Następnym cele naszego poznawania stolicy był Pałac Kultury i Nauki, a w nim Taras Widokowy ze wspaniałym widokiem na panoramę Warszawy, z 30 piętra tej pięknej budowli z minionej epoki. Kolejnym miejscem , do którego udaliśmy się był Grób Nieznanego Żołnierza i pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej przy Pl. Piłsudskiego. Ostatnim punktem naszych poczynań w stolicy była Starówka – Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Po bardzo aktywnym i pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na zasłużoną kolację do słynnej w Warszawie pierogarni „Zapiecek”.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.