Dzień Przyjaciela

6 czerwca 2024 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Brygidą Piskorowską - Szylin i Aliną Jaz, odwiedziło w związku z Dniem Przyjaciela (przypadającym 9 czerwca), Zakład Opiekuńczo - Pielęgnacyjny w Nowym Czarnowie.

Celem wizyty było zacieśnienie współpracy z placówką w Nowym Czarnowie, zaprezentowanie części artystycznej, przygotowanej przez uczniów na lekcji muzyki oraz wręczenie laurek z okazji Dnia Przyjaciela. Jednakże jej nadrzędnym celem było: uwrażliwienie naszych uczniów na potrzeby drugiego człowieka, wzbudzanie w nich szacunku dla osób starszych oraz podkreślenie ogromnej roli przyjaźni w życiu każdego człowieka.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze: wspólne rozmowy, śpiewy oraz zwiedzanie placówki. Nasi uczniowie wręczyli pensjonariuszom laurki - motylki wykonane na lekcjach plastyki i godzinach wychowawczych, w zamian otrzymali urocze upominki.

Dziękujemy za miłe spotkanie, rozmowy i poczęstunek. Mamy nadzieję, że spotkamy się po wakacjach. Do zobaczenia, uczniowie oraz nauczyciele Alina Jaz, Brygida Piskorowska - Szylin i Elżbieta Wojciechowska