Wstecz

Październik  w  bibliotece  Zespołu  Szkół  w  Smolnicy.

Przez cały październik świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Był to czas konkursów, zabaw i kiermaszów książkowych.

Uczniowie byli zachęcani do wzięcia udziału w konkursach: na najciekawszą okładkę oraz na rebus prezentujący tytuł dowolnej książki. Najciekawszą okładkę wykonała Roksana Bieniaś z kl. IV THI, natomiast Weronika Drozdowska z kl. II GA zaprojektowała najlepszy rebus. Obie otrzymały nagrody oraz oceny celujące. Przeprowadzono też konkurs dotyczący życia i twórczości Juliana Tuwima, któremu jest poświęcony rok 2013. Co tydzień chętni uczniowie musieli prawidłowo odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące poety. Najbardziej wytrwali: Jowita Binięda, Marlena Kuś, Kamila Witkowska, Łukasz Gierzyński, Joanna Sajewicz i Weronika Drozdowska zostali nagrodzeni ocenami bardzo dobrymi z języka polskiego, dodatkowo wzięli udział w losowaniu nagrody rzeczowej. Otrzymała ją Marlena Kuś. Nie brakowało też chętnych, którzy wzięli udział w zabawie i rozwiązali rebus prezentujący tytuł książki. Wśród nich również rozlosowano nagrodę, a trafiła ona do Kamili Witkowskiej z kl. IV THI. 

Wielu uczniów i pracowników szkoły skorzystało z oferty Kiermaszu Taniej Książki, kupując streszczenia i opracowania lektur, pomoce szkolne, książki kucharskie oraz literaturę dziecięcą , a wszystko po bardzo atrakcyjnych cenach.

W czas swojego święta biblioteka została odpowiednio przyozdobiona w kolorowe balony i serpentyny.

Na zakończenie całomiesięcznego świętowania została zorganizowana akcja pisania listów do chorych dzieci „Marzycielska Poczta”. Wzięli w niej udział uczniowie z gimnazjum i technikum.

To było udane świętowanie. Następne za rok. Jednak szkolna biblioteka czeka na miłośników literatury i tych wszystkich, którzy po prostu dobrze się czują w bibliotecznych ścianach  przez cały rok szkolny. Zapraszam.

KK

 
.