Wstecz

Marzycielska  poczta  w  naszej  szkole.

30 października 2013 roku w godzinach południowych sala nr 5 naszego Zespołu Szkół zamieniła się w wyjątkowe miejsce, gdzie nasi uczniowie pisali listy do chorych dzieci. Wszystko to w ramach Marzycielskiej Poczty. Akcja jest już na tyle popularna, że nie trzeba jej przybliżać. Cieszy to, że mimo iż list jest coraz mniej popularną formą wypowiedzi, wciąż nie brakuje chętnych, by w ten sposób komunikować się z dziećmi zmagającymi się na co dzień z chorobą.

W naszej szkole zarówno uczniowie technikum jak i gimnazjum uruchomili swoją wyobraźnię i otworzyli serca, by najlepiej jak potrafią wesprzeć tych, którym choroba nie pozwala żyć w pełni. Swoje słowa zapisali jak najstaranniej potrafili (choć dla niektórych był to spory wyczyn), przyozdobili je rysunkami, naklejkami, a nade wszystko odrobiną swojej wrażliwości.

Spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej atmosferze. Oby udzieliła się tym, którzy otrzymają marzycielskie listy. Pewnie powrócimy do pisania listów, bo uczestnicy już dopytywali czy jeszcze będzie taka akcja.

Opiekę nad uczniami sprawowały i całą akcję nadzorowały: polonistka Joanna Jarema i bibliotekarz Katarzyna Kwiatkowska.

KK

 
.