Wstecz

Lekcja  wolności.

8 listopada z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości uczniowie klas 4 TS i 4 THI: Edyta Całkowska, Kamil Czyżyk, Oskar Nowek, Michał Tomczak, Monika Szymańska i Martyna Albrecht pod opieką Pani Bożeny Bochnackiej – Smoligi przygotowały ciekawy w swojej formie apel.

W prostych, ale kryjących głębię słowach wierszy, krótkich komentarzy opowiedzieli nam jak długa i trudna była droga do odzyskania niepodległości. Ich wystąpienia były przeplatane piosenkami, m.in. Luxtorpedy, Czerwonych Gitar czy Dżemu, który dotykały problemu wolności i walki. Mogliśmy też zobaczyć krótki film dokumentalny prezentujący czas walki o niepodległość, projekcji towarzyszyła muzyka zespołu Sabbaton.

Zarówno uczniowie technikum, jak i gimnazjum dali się wciągnąć w tę opowieść o wolności, gdyż godnie zachowali się w czasie występu koleżanek i kolegów. Ten apel był dowodem na to, że o naszej historii można opowiedzieć ciekawie i porywająco bez zbędnego patosu, ale z iskrą, korzystając z dokonań twórców młodego pokolenia, którzy na szczęście wiedzą, że naród, który nie zna i nie pielęgnuje swojej historii ginie.

KK

 
.