Wstecz

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty!

Dzisiaj o godz. 9.00 uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok nauki w Zespole Szkół i Placówek im. Ignacego Solarza w Smolnicy. Deszczowa pogoda okazała się na tyle łaskawa, że apel mógł się odbyć na szkolnym dziedzińcu.
Dyrektor Pan Ryszard Patkowski, serdecznie witając wszystkich przybyłych, zwrócił uwagę na nową nazwę naszej szkoły, bowiem z dn. 01.09.2014. w skład naszego Zespołu wszedł Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapeutyczny i Szkoła Podstawowa Specjalna. Dyrektor wyjaśnił co czeka nas w związku z tą zmianą. Zajęcia będą odbywać się normalnie, jednak część sal będzie wyłączona z użytku z powodu remontu budynku. Zatem nowy rok szkolny będzie nieco „remontowy”, ale nie powinno to w niczym przeszkadzać. W rezultacie za jakiś czas będziemy mogli się uczyć i pracować w odmienionym budynku.
Szeregi uczniów Zespołu Szkół i Palcówek zasilą uczniowie dwóch pierwszych klas gimnazjum, a ich wychowawcami zostali: Pan Bartosz Witkowski i Pan Sławomir Szymański. Tradycyjnie wszyscy nowi uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, że będą godnymi uczniami.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pracę w naszej placówce rozpoczną nowe nauczycielki: Pani Agnieszka Zbiżek (j. niemiecki i wychowawca MOS), Pani Karolina Świątek (wychowawca MOS), Pani Marta Garbol – Laska (j. niemiecki – technikum). Po urlopach wychowawczych powróciły Panie: Maria Bogusz, Ewa Piasecka – Pacha i Joanna Semenyszyn.
Dyrektor życzył wszystkim wytrwałości i pracowitości w nowym roku szkolnym. Zatem do nauki i pracy czas!.

KK

 
.